Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie

Problem wrastającego paznokcia pojawia się, kiedy miękka struktura skóry zostaje uszkodzona przez wrastającą w nią twardą płytkę paznokcia. Miejsce to staje się bolesne i wrażliwe na dotyk. Charakterystyczne w tej sytuacji jest rośnięcie paznokcia w nieunormowany sposób – na boki, zakrzywianie lub podwijanie się. Tej przypadłości towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie i ból przy poruszaniu się. Codzienne funkcjonowanie jest w tej sytuacji mocno utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Lekceważenie objawów i odkładanie w czasie konsultacji medycznej przyczynia się do pogorszenia sytuacji, aż do powstania stanu zapalnego. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, warto udać się do gabinetu podologicznego kiedy tylko pojawi się ból w okolicy płytki paznokcia.

Wrastanie paznokcia może być spowodowane wieloma czynnikami. Mogą to być urazy mechaniczne, niewłaściwie dobrane obuwie, nieprawidłowo obcięte paznokcie, przerośnięte wały paznokciowe czy też deformacje ortopedyczne. Z tego względu przypadłość ta jest dość często spotykana. Leczenie wrastających paznokci jest w podologii zabiegiem rutynowym.

Wykorzystywanymi standardowo metodami leczenia wrastających paznokci są np. klamry ortonyksyjne, kostka Arkady czy też w razie konieczności zabieg chirurgiczny. W naszym gabinecie gwarantujemy Państwu leczenie bezpiecznymi metodami dostosowanymi do każdego klienta indywidualnie. Używamy do tego profesjonalnych, wysterylizowanych narzędzi. 

Wrastające paznokcie zabieg i leczenie

Osobom cierpiącym z powodu wrastających lub wkręcających się paznokci polecamy skuteczny i nieinwazyjny sposób leczenia za pomocą klamer ortonyksyjnych. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań przy korekcji wadliwie rosnących paznokci. Klamry są zakładane na płytkę wrastającego paznokcia. Ich zastosowanie służy wyprostowaniu paznokcia tak, aby przyrastał we właściwym kierunku i głębokości. Paznokieć jest prostowany przez klamrę, dzięki czemu nie rośnie pod kątem. Przed założeniem urządzenia paznokieć jest przez nas fachowo opracowany. Często konieczne jest usunięcie wrastającego fragmentu paznokcia.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest bezbolesna aplikacja klamry. Dodatkowo, pacjent bardzo szybko odczuwa ulgę w bólu, nawet po pierwszej aplikacji urządzenia. Sam przyrząd jest niewielki i wykonany z drucików. W związku z tym zastosowanie klamry nie utrudnia codziennego życia, możliwe jest nawet uprawianie sportu. Klamrę zakładamy na okres kilku miesięcy w czasie pierwszej wizyty. Podczas wizyt kontrolnych sprawdzamy postępy w leczeniu i ustawienie klamry.