rekonstrukcja paznokci

Rekonstrukcja paznokci

Zabieg rekonstrukcji paznokci przeprowadza się w celu odbudowy zniszczonej płytki paznokcia. Rekonstrukcja służy osobom z różnorodnymi problemami, np. w celu zabezpieczenia odsłoniętego łożyska paznokcia, przy leczeniu paznokci wrastających albo w następstwie urazu mechanicznego. Nowoczesna podologia oferuje pacjentom wiele skutecznych metod leczenia.

Do najpopularniejszych należą wykorzystanie masy akrylowej, silikonowej i żelowej. Wykorzystywane przez nas technologie pozwalają skutecznie ukryć posiadane defekty. 

Rekonstrukcja bez wątpienia poprawia wygląd płytki paznokciowej. Z punktu widzenia podologa, oprócz roli estetycznej, liczy się też bezpieczeństwo pacjentów. Zapewniamy Państwu nieinwazyjny zabieg bez uczucia bólu. Nawet przy częściowym zdjęciu pytki, nie wiąże się on z dyskomfortem. Początkiem zabiegu jest oczyszczenie leczonego miejsca z elementów mogących zbytecznie obciążać łożysko i oszlifowanie paznokcia. Następnie po konsultacji dobieramy masę, która najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Jej zadaniem będzie zastąpienie fragmentu lub całości paznokcia pacjenta.

Używanie profesjonalnych produktów wysokiej jakości pozwala nam zapewnić pacjentom trwałość zrekonstruowanego paznokcia. Bez problemu można go traktować jak naturalny – łącznie z malowaniem i piłowaniem. Po zabiegu opieka nad paznokciem sprawowana jest wspólnie, przez podologa podczas wizyt kontrolnych i przez pacjenta w domu przy stosowaniu się do porad specjalisty. Zapewni to trwały i zadowalający efekt leczenia.

Oczyszczanie paznokci

Skuteczne oczyszczanie paznokci zaczyna się od postawienia diagnozy. Przyczyną problemu mogą być drożdżaki, grzybice lub inne drobnoustroje. Niewykluczona jest konieczność przeprowadzenia badań mikrobiologicznych dla poprawnej oceny sytuacji. Oczyszczanie paznokcia wykonujemy też w przypadku paznokci źle pielęgnowanych, przerośniętych czy po przebytych urazach.

Po konsultacji podologicznej przechodzimy do właściwej fazy zabiegu. Płytka paznokcia zostaje skrócona. Bez względu na jej grubość, jesteśmy w stanie zrobić to w bezpieczny sposób. Do każdego paznokcia dobierzemy odpowiedni rodzaj frezu – ceramiczny, diamentowy lub z węglika spiekanego. Oszlifowane paznokcie wygładzamy polerką, która zapewni przyjemną gładkość. Jeśli paznokieć nie jest zainfekowany drobnoustrojami, można nałożyć na niego rekonstrukcję. Przyczyni się to do utrzymania tkanek okalających płytkę paznokcia poza jej powierzchnią. Paznokieć zachowa właciwy tor wzrostu.

Przy zakażeniach płytki paznokciowej Konieczna jest aplikacja preparatów leczniczych. Stosuje się je odpowiednio do rodzaju infekcji. Ten rodzaj kuracji musi być kontynuowany w domu według zaleceń specjalisty.