Pedicure

Pedicure

Pedicure kosmetyczny czyli klasyczny jest dedykowany zdrowym stopom. Służy pielęgnacji i upiększaniu kończyn dolnych. Ten rodzaj pedicure obejmuje czynności w których wykorzystujemy kremy i peelingi. Dodatkowo w jego ramach mieści się wykonanie powierzchownej obróbki zdrowej skóry stóp, usunięcie skórek okołopaznokciowych, skrócenie, opiłowanie a także pomalowanie paznokci. 

Z klasycznym wariantem pedicure możemy się spotkać w gabinetach kosmetycznych. Według obowiązującego prawa zabiegi wykonywane przez kosmetyczkę nie mogą wkraczać w zakres czynności definiowanych jako leczenie czy też zabieg medyczny. Z kolei nie ma przeciwwskazań, aby podolog wykonywał zabiegi upiększające. 

Co więcej, w gabinecie podologicznym, gwarantujemy obcięcie paznokci we właściwy sposób przy użyciu sterylnych narzędzi. Poddając się zabiegowi wykonywanemu przez specjalistę klient zyskuje satysfakcję i pewność bezpieczeństwa. Podolog zatroszczy się o odpowiednią długość i nadanie kształtu paznokciom. Pożądany efekt uzyskuje się poprzez wyrównanie płytki paznokcia na grubość i od strony brzegu. Dodatkowo podczas zabiegu zostaną usunięte ewentualne zrogowacenia na płytce i wałach paznokciowych.

Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny wymaga bardziej wyspecjalizowanej wiedzy i doświadczenia od wykonującej go osoby. Posługując się profesjonalną wiedzą specjalisty, podolog przeprowadza skrupulatny wywiad z pacjentem aby poznać ogólny stan jego zdrowia. Ze szczególną uwagą przygląda się kondycji i stanowi zdrowia kończyn dolnych. Dokładna konsultacja jest niezbędna do podjęcia odpowiedniej opieki nad stopami.

Na pierwszej wizycie zakładana jest karta pacjenta. Wpisywane są do niej wnioski z oględzin stanu zdrowia nóg. Kolejnym krokiem jest omówienie z pacjentem planowanego leczenia lub pielęgnacji. W kluczowej fazie pedicure podologicznego następuje prawidłowa obróbka paznokci oraz usunięcie występujących zrogowaceń. Jest to przede wszystkim gruba i twarda skóra stóp. Mowa tu również o zmianach typu modzele, nagniotki, kurzajki. W zależności od potrzeb pacjenta zakładane są tamponady czyli specjalne opatrunki. Przeprowadzane procedury najczęściej są bezbolesne. Jeśli występuje taka konieczność, stosowane są dobrane do potrzeb klienta specjalne kremy i preparaty. Gwarancję bezpieczeństwa zapewnia używanie specjalistycznego sprzętu i sterylnych narzędzi. Następnym krokiem może być klasyczny pedicure z dowolnym kolorem na życzenie klienta.